Kaip auginti?

Renkantis vietą, kur norite sodinti rožes, atminkite, kad joms reikia saulėtos vietos, apsaugotos nuo stipraus vėjo. Geriausiai tinka užuovėja su vidutine oro cirkuliacija, kur ryto rasa greitai išdžiūsta, vidurdienį nebūna per karšta, o žiemą nesusidaro šalnų sąstingis.

Rožės atrodo gražiai pasodintos tarp kitų augalų rūšių (krūmų, daugiamečių augalų, svogūnėlių ir vienmečių augalų). Sodinant  gėlyne tik rožes, kompaktiškoje grupėje geriau sodinti kelis vienos veislės krūmus.

Rožių krūmai geriausiai auga derlingose, gerai įdirbtose dirvose. Nors jų šaknų sistema auga stipriai ir siekia gylius, sausų ir smėlingų dirvų geriau vengti. Be to, šiems krūmams netinka užmirkusi dirva.

Prieš sodindami rožes, kruopščiai paruoškite žemę, kad jos ten gerai augtų ilgus metus. Giliai kaskite dirvą, pašalinkite piktžoles ir akmenis. Optimalus dirvožemio pH rožėms yra 5,5–6,5. Organinių trąšų įterpimas gerai perpuvusio mėšlo ar komposto yra visada naudingas, o lengvesnėse, mažiau turtingose ​​dirvose – netgi būtinas.

Ypatingam pasiruošimui reikia vietos, kurioje rožės augo prieš keletą metų anksčiau. Tokiu atveju pašalinkite iš žemės kuo daugiau senų šaknų ir bent jau toje vietoje, kur sodinamas krūmas, iškaskite gilią duobę, o sodinant užpilti šviežia žeme iš tos vietos, kur anksčiau rožės neaugo.

Prieš sodindami, turite žinoti, kokiu atstumu vienas nuo kito sodinti krūmus. Paprasčiau tariant, daroma prielaida, kad atstumas tarp augalų turėtų būti toks, kaip krūmas išsišakojus. Štai kodėl maži krūmai, pvz., miniatiūriniai arba sodinami krūmai, sodinami tankiau nei parko krūmai. Kiekvienai veislei suteikiame optimalų sodinimo tankį:

  • 1 augalas į 1 m2 atstumas tarp krūmų 70 – 100 cm
  • 2 – 3 rožės 1 m2 atstumas tarp krūmų 60 – 70 cm
  • 4 – 5 rožės 1 m2 – atstumas tarp krūmų 45 – 50 cm
  • 6 – 7 rožės 1 m2 – atstumas tarp krūmų 35 – 40 cm
  • 8 – 11 rožių 1 m2 – atstumas tarp krūmų 30 – 35 cm

Gavus rožes plikom šaknimis, pirmiausia reikia jas pamirkyti 2-24 val. vandenyje. Jei šaknis per ilgos ir netelpa į paruoštą duobę (gilesnės jau negalime iškasti) jas galime šiek tiek patrumpinti.  Svarbu, kad būtų balansas tarp šaknų ir šakų. Kad šakos nebūtu ilgesnes už šaknys.  Sodiname į duobę taip, kad skiepo vieta būtų 5-7 cm. žemiau žemės paviršiaus. Gausiai paliejame. Tai būtina net ir jei oras lietingas. Vanduo išstumia oro burbuliukus ir žemė gerai priglunda prie šaknų.  Jei oras sausas, vėjuotas, naktimis šalnos, reikia padaryti kauburėlius. Tai apsaugo krūmą nuo vėjo, šalnų.

Trešti pirmais metais po pasodinimo negalima.  Nes  rožė pirmiausiai turi auginti šaknis, o ne žalią masę.

Pirkinių krepšelis