Kaip išsirinkti?

Jei iki šiol neturėjote jokio supratimo apie rožių auginimą, o tokie terminai kaip arbatinės rožės ar parko rožės jums nieko nereiškia, tuomet šio paveiklėlio dėka galite įsivaizduoti, koks yra esminis skirtumas tarp atskirų rožių grupių.

Dabar galite pamatyti, ar miniatiūrinės rožės, kurios paprastai siekia 40-50 cm aukštį, pateisins Jūsų lūkesčius, o gal geriau rinkitės arbatines rožes, kurios bus aukštesnės.

Jei jums reikia rožių, kurios labiau augtų į šonus ir tuo pačiu nebūtų aukštos, tuomet atkreipkite dėmesį į žemę dengiančias rožes.

Kartais skirtumai tarp veislių nėra tokie ryškūs kaip šiame paveikslėlyje ir gali būti priskirti kažkur tarp tipiškų rožių grupių.

Taip yra su veisle ‘BLACK FOREST ROSE’, kuri šiek tiek auga kaip žemę dengianti ir šiek tiek panaši į arbatinę rožę. Todėl įvairiuose šaltiniuose aptinkama dengiamųjų rožių grupėje, kituose – arbatinių rožių grupėje.

Nepaisant to, aukščiau esančiame paveikslėlyje gana gerai parodyta bendra kiekvienos grupės rožių išvaizda. Horizontalios linijos brėžiamos kas 50 cm ir leidžia lengviau rasti atskirų grupių krūmų proporcijų skirtumus.

Pirkinių krepšelis